Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Zasada instancyjności w postępowaniu cywilnym - Monika Michalska-Marciniak

Zasada instancyjności w postępowaniu cywilnym

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-721-4
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 334
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
79,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF
Stosowanie prawa obarczone jest ryzykiem błędu. System instancyjnej kontroli orzeczeń sądowych uznaje się obecnie za najlepszą historycznie ukształtowaną gwarancję prawidłowości rozstrzygnięcia w sprawie.
W polskim porządku prawnym zagadnienie instancyjności postępowań sądowych nabrało istotnego znaczenia w wyniku uchwalenia Konstytucji RP z 1997 r., w której zawarto regułę, że każde postępowanie sądowe jest co najmniej dwuinstancyjne. Ten z pozoru nieskomplikowany przepis wywołuje wiele wątpliwości, kontrowersji i nieporozumień zarówno w nauce prawa, jak i orzecznictwie co do sensu i zakresu wynikającej z niego normy prawnej.
Niniejsza publikacja stanowi pogłębioną analizę instancyjności w postępowaniu cywilnym. Omówiono w niej pojęcie instancji oraz określono cechy charakterystyczne dla instancyjności postępowania, odniesiono się także do problematyki tzw. instancji poziomej. W książce przedstawione zostały wady i zalety systemu instancyjnej kontroli orzeczeń. Przeprowadzono również analizę i ocenę orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego co do rozumienia przez niego instancyjności postępowań sądowych.
Książka jest adresowana do prawników praktyków: sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz przedstawicieli nauki i studentów.
Dr Monika Michalska-Marciniak – adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego (II) Uniwersytetu Łódzkiego, radca prawny, ukończyła aplikację sędziowską; autorka licznych opracowań z zakresu postępowania cywilnego, w szczególności dotyczących środków zaskarżenia oraz postępowania egzekucyjnego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »