Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Rewindykacja gruntów warszawskich. Zagadnienia administracyjnoprawne
Rewindykacja gruntów warszawskich. Zagadnienia administracyjnoprawne - Mirosław Gdesz

Rewindykacja gruntów warszawskich. Zagadnienia administracyjnoprawne

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-338-4
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 209
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 79,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Mirosław Gdesz w formacie PDF


Rewindykacja gruntów warszawskich. Zagadnienia administracyjnoprawne to opracowanie, które opisuje proces stosowania przepisów dekretu warszawskiego w dzisiejszej rzeczywistości, prawie 70 lat po jego wejściu w życie.
Tematyka odzyskiwania nieruchomości warszawskich nie traci jednak na aktualności. Dekret warszawski jest na skalę europejską niespotykanym aktem prawnym, który – wydany jako akt planistyczny – był stosowany jako instrument wywłaszczeniowy, aby obecnie być aktem umożliwiającym rewindykację w odniesieniu do części przejętych nieruchomości. Ten zmienny kontekst stosowania dekretu jest sam w sobie fenomenem, którego próbę opisania podjęto w niniejszej książce.
Na podstawie analizy orzecznictwa sądowego ukazana została aktualna wykładnia przepisów dekretu. Autor próbuje zdefiniować treść roszczenia rewindykacyjnego, jakie przysługuje osobom, które utraciły nieruchomość. Ponadto przedstawiona została tematyka roszczeń odszkodowawczych przysługujących z tytułu przejęcia nieruchomości warszawskich.
Książka adresowana jest do prawników praktyków, pracowników organów administracji oraz osób zaangażowanych w proces rewindykacji nieruchomości.
Mirosław Gdesz – doktor nauk prawnych, sędzia sądu administracyjnego, specjalizuje się w publicznym prawie nieruchomości.