Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Komentarze Prawnicze » Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz - Ewa Nowińska

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-795-5
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 515
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 99,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Ewa Nowińska w formacie PDF


W najnowszej historii, burzliwy rozwój przemysłu wyzwolił walkę konkurencyjną często prowadzoną nieuczciwymi metodami. Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji została uchwalona, aby zapobiegać i zwalczać nieuczciwie prowadzoną działalność gospodarczą. Akt ten ma za zadanie chronić wypracowaną przez przedsiębiorcę pozycję na rynku, zbudowaną za pomocą różnych instrumentów: oznaczeń indywidualizujących, wyglądu i jakości produktów, przekonującej reklamy.

Publikacja Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz wyjaśnia: kto ponosi odpowiedzialność cywilną i karną, jaki jest katalog zakazanych praktyk, kto i kiedy może zgłaszać roszczenia.

Poza ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji uwzględniono również inne krajowe akty prawne związane z tym zagadnieniem, w tym ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, a także normy prawa międzynarodowego i wspólnotowego. Przedstawiono ponadto występujące w wybranych krajach systemy prawnej ochrony uczestników rynku przed nieuczciwą konkurencją.

Komentarz został przygotowany z myślą o prawnikach, którzy zajmują się problematyką zwalczania nieuczciwej konkurencji. Ułatwi on także przedsiębiorcom stosowanie obowiązujących standardów.

Prof. dr hab. Ewa Nowińska – Kierownik Katedry Prawa Środków Masowego Komunikowania w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w prawie własności przemysłowej (m.in. w zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i prawie reklamy) oraz w prawie prasowym.

Prof. dr hab. Michał du Vall – był prorektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kierownikiem Katedry Prawa Własności Przemysłowej i Ochrony Konkurencji w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej.