Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Zarząd majątkiem wspólnym małżonków
Zarząd majątkiem wspólnym małżonków - Grzegorz Jędrejek

Zarząd majątkiem wspólnym małżonków

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-431-2
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 366
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 109,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Grzegorz Jędrejek w formacie PDF Pozostałe formaty:


Zarząd majątkiem wspólnym małżonków to publikacja, w której wnikliwie i kompleksowo przedstawiono zagadnienia dotyczące majątków małżonków objętych ustrojem majątkowym, który jest uregulowany przez przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Omówiono m.in. pojęcie zarządu majątkiem wspólnym małżonków, regulację zarządu w świetle przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, materialnoprawne i procesowe czynności zarządu, nabywanie nieruchomości przez jednego z małżonków, czynności zarządu dokonane na szkodę wierzycieli jednego z małżonków, sprawy dotyczące zarządu majątkiem wspólnym. W opracowaniu zaprezentowano również zagadnienia związane z zarządem majątkami osobistymi małżonków.
W publikacji dokonano wykładni przepisów dotyczących zarządu majątkiem wspólnym, która budzi wiele wątpliwości zarówno w teorii, jak i w praktyce. W szerokim zakresie wykorzystano także literaturę i orzecznictwo sądowe.
Książka jest przeznaczona dla notariuszy, adwokatów, radców prawnych oraz sędziów. Mogą do niej sięgnąć sami małżonkowie, np. prowadzący przedsiębiorstwo, a także aplikanci i studenci prawa.
Dr hab. Grzegorz Jędrejek – adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego UKSW oraz w I Katedrze Prawa Cywilnego KUL. Autor około dwustu opracowań z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, historii prawa.