Strona główna » Księgarnia » Opodatkowanie działalności twórczej

Kategorie ebooków

Opodatkowanie działalności twórczej - Krystyna Szałkowska-Kozyra

Opodatkowanie działalności twórczej

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-796-2
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 194
Rozmiar pliku: 503,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 69,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Krystyna Szałkowska-Kozyra w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Prawo autorskie i prawo podatkowe to najbardziej dynamicznie rozwijające się dziedziny prawa. W publikacji Opodatkowanie działalności twórczej omówiono formy prowadzenia działalności twórczej, ich znaczenie, formy finansowania i zasady opodatkowania działalności twórczej, ochronę praw autorskich. Przedstawiono m.in. zasady opodatkowania programistów komputerowych, świadczeń nieodpłatnych i częściowo odpłatnych, odszkodowań za naruszenie dóbr osobistych oraz kwestie mecenatu i sponsoringu.Publikacja uwzględnia nie tylko krajowe, lecz także unijne i międzynarodowe regulacje. Wskazuje na różnice w tych regulacjach w przedmiocie różnych stanów faktycznych i prawnych, w tym w wydanych interpretacjach podatkowych oraz orzeczeniach sądów.
Opracowanie to jest adresowane do twórców, przedsiębiorców, osób zajmujących się prawem autorskim i podatkowym oraz kontrolą podatkową. Książka jest użyteczna dla studentów prawa, a także grona analityków, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu praw autorskich i prawa podatkowego.
Krystyna Szałkowska-Kozyra – prawnik, ekonomista, finansista, współpracuje z najbardziej liczącymi się na rynku doradcami podatkowymi, sędziami NSA i profesorami nauk prawnych. W sytuacjach kryzysowych współzarządzała znaczącymi dla gospodarki spółkami. Jest autorką wielu publikacji książkowych, a jej publikacje stanowią poradniki dla uczestników procesów gospodarczych.