Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Karne » Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości
Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości - Danuta Sosnowska

Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-268-4
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 274
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 79,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Danuta Sosnowska w formacie PDF Pozostałe formaty:


Alimenty a prawo karne. Praktyka wymiaru sprawiedliwości to kompendium wiedzy na temat instytucji obowiązku alimentacyjnego ujętej w świetle przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zasad wypłaty świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego, procedury wobec dłużników alimentacyjnych uregulowanych w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz konsekwencji karnoprawnych za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Monografia stanowi pogłębioną analizę regulacji przestępstwa niealimentacji (art. 209 Kodeksu karnego). Publikacja zawiera ponadto wyniki badań empirycznych dotyczących przestępstwa niealimentacji w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Prezentowane treści poparte są bogatym orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz aktualnymi poglądami przedstawicieli doktryny.
Monografia jest adresowana do szerokiego kręgu prawników – praktyków (sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych oraz aplikantów), a także do pracowników samorządowych zajmujących się realizacją świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.
Danuta Joanna Sosnowska – doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego materialnego, w szczególności w problematyce przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Tej tematyce poświęcone są publikacje Autorki.