Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Pytania i odpowiedzi. Teoria i zastosowanie w postępiowaniu karnym or... - Andrzej Malinowski

Pytania i odpowiedzi. Teoria i zastosowanie w postępiowaniu karnym or...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-424-4
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 234
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
89,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB
Problematyka zadawania pytań przedstawiona w książce Pytania i odpowiedzi. Teoria i zastosowanie w postępowaniu karnym oraz cywilnym ma istotne znaczenie dla prawnika uczestniczącego w postępowaniach przed sądami i innymi organami rozstrzygającymi. Odpowiedniego ujęcia wymaga pytanie prawne. Umiejętności prawnika w zakresie właściwego stawiania pytań wymagają łączenia ustaleń logicznych z wnioskami płynącymi z praktyki stawiania pytań, ustaleniami nauk prawnych, a także zasadami ugruntowanymi w orzecznictwie. Każde pytanie powinno być odpowiednio sformułowane (w szczególności jednoznaczne) i zarazem zrozumiałe dla odbiorcy, powinno umożliwić pytającemu uzyskanie potrzebnej mu, określonej informacji.
Niniejsza książka w prosty i zrozumiały sposób przedstawia niezbędne w pracy prawnika reguły poprawnego stawiania pytań. Obejmuje przegląd różnego rodzaju pytań oraz odpowiedzi. W szczególności przedmiotem analizy są pytania zadawane w postępowaniu dowodowym, omówiono również funkcje pytań w dyskusji erystycznej oraz zasady budowy pytań prawnych. Rozpatrzono semantyczne, składniowe i metodologiczne problemy logiki pytań w takim zakresie, w którym są przydatne w pracy prawnika.
Książka adresowana jest zarówno dla praktyków (adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, sędziów, pracowników organów ścigania), jak i do studentów prawa, administracji oraz słuchaczy szkół policyjnych. Publikacja może być przydatna także osobom mającym inne zainteresowania, w których istotne jest prawidłowe posługiwanie się pytaniami.
Andrzej Malinowski – profesor zwyczajny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się zagadnieniami z zakresu teorii prawa i logiki prawniczej, a w szczególności problematyką polskiego języka prawnego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »