Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Komentarze Prawnicze » Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz - Piotr Przybysz

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-662-0
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 550
Rozmiar pliku: 3,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 169,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Piotr Przybysz w formacie PDF Pozostałe formaty:


Jest to dziewiąte wydanie znanego Czytelnikom komentarza do Kodeksu postępowania administracyjnego, w którym w sposób jasny i przystępny wyjaśniono zawiłości procedury administracyjnej. Kodeks ten jest kluczową regulacją prawną, określającą relacje między organami administracji a podmiotami dążącymi do uzyskania decyzji administracyjnej lub domagającymi się innego działania ze strony organów administracji.
W obecnym wydaniu uwzględniono najnowsze zmiany, wynikające m.in. z ustawy z 15 lipca 2011 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy – Ordynacja podatkowa, jak również z jeszcze nieobowiązującej ustawy z 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych, która wejdzie w życie 1 lipca 2013 r.
Zaletą publikacji jest bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych wykorzystane w uwagach komentarza, w którym przedstawiono m.in. najnowsze tendencje w orzecznictwie administracyjnm. Komentarz zawiera skorowidz przedmiotowy.
Publikacja ta będzie z pewnością pomocna prawnikom, pracownikom administracji publicznej, studentom prawa i administracji oraz osobom załatwiającym sprawy w urzędach.
Piotr Przybysz jest doktorem nauk prawnych, pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Stan prawny na 10 września 2012 roku.