Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Warunek w prawie cywilnym
Warunek w prawie cywilnym - Julita Zawadzka

Warunek w prawie cywilnym

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-629-3
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 352
Rozmiar pliku: 701,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 89,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Julita Zawadzka w formacie EPUB


Warunek w prawie cywilnym jest opracowaniem zawierającym wyczerpującą analizę tej bardzo rozpowszechnionej w obrocie prawnym instytucji. W monografii przedstawiono istotę i rodzaje warunków, a także konsekwencje zastrzeżenia warunku dla skuteczności czynności prawnej. Szczególną uwagę poświęcono charakterystyce instytucji warunku potestatywnego i tzw. warunku czysto potestatywnego, jak również warunku prawnego.
W publikacji szeroko wykorzystano dotychczasowy dorobek judykatury i piśmiennictwa dotyczącego tej problematyki, w tym także piśmiennictwa obcego.
Monografia jest adresowana do praktyków prawa: notariuszy, sędziów sądów cywilnych, adwokatów i radców prawnych. Będzie też stanowiła cenne źródło informacji dla osób naukowo zajmujących się prawem cywilnym.
Dr Julita Zawadzka – adwokat, specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym, prawie postępowania cywilnego, prawie konstytucyjnym i administracyjnym; autorka artykułów naukowych i publikacji dydaktycznych poświęconych zagadnieniom prawa rzeczowego, zobowiązań, rodzinnego i konstytucyjnego.