Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Postępowania odrębne w procesie cywilnym - Małgorzata Manowska

Postępowania odrębne w procesie cywilnym

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-632-3
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 382
Rozmiar pliku: 2,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
99,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF
Postępowania odrębne w procesie cywilnym to publikacja zawierająca kompleksową charakterystykę wszystkich postępowań odrębnych występujących w procesie cywilnym.
Polska procedura cywilna przewiduje w sądowym postępowaniu rozpoznawczym dwa tryby: procesowy bądź nieprocesowy. W ramach pierwszego z nich funkcjonują postępowania od-rębne przeznaczone do rozpatrywania spraw o szczególnym znaczeniu. Mają one na celu bądź uproszczenie i skrócenie postępowania przed sądem, bądź wprowadzenie lub modyfikację instytucji występujących w postępowaniu zwykłym, bądź też uwzględnienie odrębności spraw transgranicznych.
W pracy zostały omówione zmiany wprowadzone przez kolejne nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego, m.in.: nowe rodzaje postępowań odrębnych; są to europejskie postępowania w sprawach transgranicznych, które dzielą się na europejskie postępowanie nakazowe i europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń, oraz elektroniczne po-stępowanie upominawcze. Książka zawiera osobny rozdział poświęcony nowemu modelowi postępowania dowodowego i nowym rozwiązaniom w zakresie składania pism przy-gotowawczych.
W publikacji zamieszczono formularze pism procesowych stosowanych w postępowaniu uproszczonym oraz w europejskich postępowaniach w sprawach transgranicznych wraz z objaśnieniami dotyczącymi ich wypełnienia.
Książka przeznaczona jest dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, aplikantów i studen-tów wydziału prawa.
Małgorzata Manowska – doktor habilitowany nauk prawnych, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, autorka wielu publikacji naukowych.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »