Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzi...
Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzi... - Barbara Szczytowska

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzi...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-899-0
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 142
Rozmiar pliku: 742,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 69,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Barbara Szczytowska w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego – tzw. ustawa deweloperska – weszła w życie 29 kwietnia 2012 r. Już w krótkim okresie jej obowiązywania okazało się, że stosowanie tych przepisów nasuwa wiele wątpliwości. Naprzeciw pilnej potrzebie ich rozstrzygnięcia – zarówno w odniesieniu do już rozpoczętych inwestycji, jak i planowanych przedsięwzięć – wychodzi właśnie niniejsza publikacja.
W książce w bardzo przystępny sposób przedstawiono i rozstrzygnięto problemy prawne, jakie sygnalizowali uczestnicy organizowanych szkoleń z zakresu aspektów prawnych ustawy deweloperskiej. Aby uczynić to opracowanie jak najbardziej przydatnym, przyjęto formułę pytań i odpowiedzi, a na końcu zamieszczono aneks zawierający tekst ustawy o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz inne przywoływane przepisy. Dodatkowym walorem praktycznym książki są wzory najbardziej przydatnych umów.
Książka jest skierowana do szerokiego kręgu odbiorców: notariuszy, adwokatów, radców prawnych, sędziów, aplikantów zawodów prawniczych, a także firm deweloperskich, banków i innych podmiotów zajmujących się problematyką rynku mieszkaniowego.
Helena Ciepła – sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku.
Barbara Szczytowska – radca prawny, doktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi kancelarię specjalizującą się w prawie nieruchomości i inwestycji deweloperskich.