Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Nieruchomości. Problematyka prawna. Wydanie 6 - Gerard Bieniek

Nieruchomości. Problematyka prawna. Wydanie 6

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7620-772-8
Język: Polski
Data wydania: 2011
Liczba stron: 1097
Rozmiar pliku: 3,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
249,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

Opracowanie Nieruchomości. Problematyka prawna zostało ujęte w formie szeroko rozbudowanych haseł tematycznych.
Całość haseł, wzajemnie ze sobą powiązanych i uzupełniających się, wyczerpująco przedstawia cywilnoprawne i materialnoprawne zagadnienia związane z własnością i prawem wieczystego użytkowania nieruchomości.
Opracowanie uwzględnia istotne zmiany ustawowe wprowadzone do Kodeksu cywilnego w przedmiocie statusu prawnego urządzeń przesyłowych, służebności przesyłu, umowy przekazania nieruchomości, a także zmiany wprowadzone do ustawy o gospodarce nieruchomościami dotyczące pierwokupu, wywłaszczenia i określenia wartości nieruchomości. W książce zostały również uwzględnione najnowsze zmiany przepisów o hipotece wprowadzone do ustawy o księgach wieczystych i hipotece, obowiązujące od 20 lutego 2011 r.  (na podstawie ustawy z 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. Nr 131, poz. 1075). W noweli tej zniesiono podział hipoteki na zwykłą i kaucyjną, wprowadzając jednolitą konstrukcję hipoteki, która będzie zabezpieczała więcej niż jedną wierzytelność. Ponadto wzmocniono pozycję właściciela nieruchomości, m.in. dzięki wprowadzeniu możliwości rozporządzania opróżnionym miejscem hipotecznym w razie jej wygaśnięcia.
Książka jest przydatna dla sędziów, rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, notariuszy, adwokatów i radców prawnych, którzy znajdą w niej wiele rozwiązań dotyczących własności, użytkowania wieczystego, ograniczonych praw rzeczowych oraz szeroko rozumianego obrotu nieruchomościami.
Autorzy, sędziowie Sądu Najwyższego, są autorami znanych publikacji z zakresu prawa cywilnego.

Kodeks cywilny 2011 - Sprawdź Komplet!

 

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »