Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Prawo pogrzebowe - Mał­go­rza­ta Winiarczyk-Kossakowska

Prawo pogrzebowe

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-684-2
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 450
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
79,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB
Zbiór PRAWO POGRZEBOWE jest jedynym aktualnym kompendium prezentującym kompleksowo przepisy prawa pogrzebowego (funeralnego) obowiązujące w Polsce. Zamieszczono przepisy dotyczące zwłaszcza: tworzenia, prowadzenia i zamknięcia cmentarzy, stwierdzania zgonu, przechowywania i transportu zwłok oraz szczątków ludzkich, pochówku czy świadczeń związanych ze śmiercią i pogrzebem. Zaprezentowano także właściwe przepisy wiążących Polskę umów międzynarodowych, w tym oficjalnie niepublikowanych, oraz prawa europejskiego, które odnoszą się do problematyki funeralnej. Kierując się względami praktyki, w aneksie zamieszczono także wyciąg z odpowiednich postanowień Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz właściwe dokumenty wydane przez władze Kościoła katolickiego w Polsce. Zbiór adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, przydatny będzie przede wszystkim duchownym różnych wyznań, przedsiębiorcom, pracownikom szpitali i zakładów opiekuńczych, pracownikom cmentarzy oraz pracownikom administracji publicznej, w szczególności administracji gminnej. Mogą z tej publikacji korzystać wszyscy, którym na danym etapie życia niezbędna jest znajomość regulacji prawnych dotyczących spraw ostatecznych. Prawo pogrzebowe jest bowiem jedną z tych nielicznych dziedzin prawa, których normy znajdują zastosowanie do każdej osoby.
dr Paweł Borecki – adiunkt w Katedrze Prawa Wyznaniowego WPiA Uniwersytetu War-szawskiego. Specjalizuje się w prawie wyznaniowym, w prawie konstytucyjnym oraz w histo-rii ustroju i prawa; autor kilkudziesięciu książek i artykułów naukowych z tych dziedzin.
dr hab. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska – profesor Uniwersytetu Jana Kochanow-skiego w Kielcach, politolog. Autorka publikacji dotyczących prawa wyznaniowego. W latach 1993–1997 pełniąc funkcje publiczne, wniosła bardzo istotny wkład w rozwój polskiego ustawodawstwa wyznaniowego.
Stan prawny na 10 października 2012 roku.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »