Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Komentarze Prawnicze » Ustawa deweloperska. Komentarz do ustawy o ochronie praw nabywcy lokal...
Ustawa deweloperska. Komentarz do ustawy o ochronie praw nabywcy lokal... - Bartłomiej Gliniecki

Ustawa deweloperska. Komentarz do ustawy o ochronie praw nabywcy lokal...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-602-6
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 169
Rozmiar pliku: 504,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 89,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Bartłomiej Gliniecki w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Celem publikacji jest przedstawienie zakresu stosowania, a także roli poszczególnych przepisów ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Omawiając każdy przepis, autor starał się znaleźć odpowiedź na pytania i wątpliwości, które mogą mieć pojawić się w praktyce stosowania ustawy. W komentarzu zwrócono również uwagę na kwestie problemowe, podając jednocześnie argumentację służącą ich rozstrzygnięciu. 
W publikacji omówiono zagadnienia dotyczące umowy deweloperskiej, mieszkaniowego rachunku powierniczego oraz gwarancji bankowej i ubezpieczeniowej, a także obowiązki dewelopera i nabywcy oraz kwestie związane z odstąpieniem od umowy deweloperskiej. 
Opracowanie skierowane jest do szerokiego kręgu przedstawicieli zawodów prawniczych: sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, aplikantów, a także do osób mających styczność ze stosowaniem przepisów ustawy deweloperskiej w praktyce, m.in. deweloperów, ich pracowników i współpracowników oraz klientów, jak również banków.