Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Postępowanie odwoławcze w sprawach karnych. Komentarz. Orzecznictwo - Świecki

Postępowanie odwoławcze w sprawach karnych. Komentarz. Orzecznictwo

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-833-4
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 387
Rozmiar pliku: 7,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
89,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

Publikacja Postępowanie odwoławcze w sprawach karnych. Komentarz. Orzecznictwo to kompleksowe opracowanie problematyki postępowania odwoławczego w sprawach karnych w ujęciu praktycznym. Szczególny nacisk położono na wyjaśnienie kwestii budowy środka odwoławczego (apelacja, zażalenie) i wymogów co do jego treści. Dotyczy to zwłaszcza zakresu zaskarżenia oraz zarzutów i wniosków odwoławczych. Obszernie i szczegółowo omówiono tzw. względne przyczyny odwoławcze z art. 438 k.p.k. Podano przykłady formułowania na ich podstawie zarzutów odwoławczych. Odniesiono się również do kwestii stawiania tzw. zarzutów mieszanych oraz zarzutów łączonych. Przedstawiono także szczegółowo przebieg postępowania odwoławczego z punktu widzenia czynności organów procesowych (prezesa sądu I instancji i sądu odwoławczego), a także czynności stron, obrońców i pełnomocników oraz ich udziału w posiedzeniu zażaleniowym i rozprawie apelacyjnej. 
Do każdego komentowanego przepisu przywołano orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz sądów apelacyjnych. Wyboru orzeczeń dokonano pod kątem ich znaczenia i przydatności dla praktyki. Do komentarza dołączono także wzory apelacji sporządzanych na podstawie poszczególnych podstaw odwoławczych.
Dodatkowo na oddzielnej wkładce w postaci suplementu zostały zamieszczone wzory apelacji sporządzanych na podstawie poszczególnych podstaw odwoławczych. Książka zawiera również schematy ułatwiające czytelnikowi poruszanie się po postępowaniu odwoławczym.
Adresatami komentarza są przede wszystkim praktycy, a więc sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcowie prawni, a także aplikanci tych zawodów prawniczych.
Dr Dariusz Świecki – adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki na Uniwersytecie Łódzkim, sędzia Izby Karnej Sądu Najwyższego. Autor i współautor publikacji z zakresu prawa karnego procesowego, prawa karnego skarbowego i postępowania w sprawach o wykroczenia, a także opinii dla Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Prowadzi szkolenia dla aplikantów adwokackich i radcowskich.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »