Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Adwokat z urzędu. Podstawowe zagadnienia prawne - Robert Rynkun-Werner

Adwokat z urzędu. Podstawowe zagadnienia prawne

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-131-1
Język: Polski
Data wydania: 2011
Liczba stron: 237
Rozmiar pliku: 1,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
79,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF
W nowoczesnej demokracji, mimo że obywatel ma zdecydowanie większe niż dawniej możli-wości dostępu do wymiaru sprawiedliwości, nadal istnieje znaczna grupa osób, które ze względu na swój status majątkowy czy ułomności mają ograniczony zakres realizacji swoich uprawnień przed sądem. Stąd też istnieje – znana od dawna zarówno w prawie międzynaro-dowym, jak polskim – instytucja pomocy prawnej udzielanej przez państwo z urzędu.
Niniejsza publikacja podejmuje próbę stworzenia kompendium podstawowej wiedzy o instytucji adwokata jako pełnomocnika i obrońcy działającego z urzędu w polskim systemie prawnym. Autor kolejno omawia główne zasady demokratycznego państwa prawnego, międzynarodowe regulacje prawne, których Polska jest stroną, zasady wykonywania zawodu adwokata oraz najważniejsze procedury sądowe, w których występuje adwokat z urzędu. Na końcu opracowania zamieszczono wzory formularzy i wniosków inicjujących przyznanie pomocy prawnej z urzędu. Intencją opracowania jest wskazanie kluczowych regulacji prawnych związanych z ustanowieniem czy wyznaczeniem adwokata z urzędu oraz wskazanie jego podstawowych praw i obowiązków. Autor stara się przy tym nie dokonywać subiektywnych ocen obowiązujących uregulowań, lecz wskazuje przede wszystkim aktualny stan prawny w tym zakresie, z uwzględnieniem orzecznictwa.
Stan prawny na 1 listopada 2011 roku.
Publikacja jest adresowana głównie do osób potrzebujących pomocy prawnej z urzędu, a także do adwokatów i aplikantów adwokackich. Opracowanie uwzględnia stan prawny na dzień 1 listopada 2011 r.
Robert Rynkun-Werner to znany warszawski adwokat, m.in. były wykładowca w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie, autor wielu publikacji prasowych, w szczególności dotyczących prawa karnego i medialnego.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »