Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Karne » Zarys metodyki pracy adwokata w sprawach przestępstw i wykroczeń dro...
Zarys metodyki pracy adwokata w sprawach przestępstw i wykroczeń dro... - Kazimierz Pawelec

Zarys metodyki pracy adwokata w sprawach przestępstw i wykroczeń dro...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-363-6
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 518
Rozmiar pliku: 4,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 129,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Kazimierz Pawelec w formacie PDF Pozostałe formaty:


Zarys metodyki pracy adwokata w sprawach przestępstw i wykroczeń drogowych to opracowanie, w którym zostały omówione najważniejsze zagadnienia związane z ustawowymi znamionami przestępstw w komunikacji drogowej oraz wykroczeń godzących w bezpieczeństwo ruchu drogowego. Autor przedstawia zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, kwestie związane z istotą dowodzenia i ciężaru dowodu, inicjatywą dowodową stron i sądu, oceną dowodów, domniemaniem niewinności, a także procesowymi konsekwencjami braków w postępowaniu dowodowym.  Nie zapomina również o kontrowersyjnych kwestiach związanych z karaniem sprawców wykroczeń.
Książka przeznaczona jest nie tylko dla adwokatów, radców prawnych, lecz także dla sędziów, prokuratorów, aplikantów, policjantów i studentów. Może też być przydatna biegłym i rzeczoznawcom opiniującym w takich sprawach.
Kazimierz J. Pawelec jest doktorem nauk prawnych, adwokatem, wykładowcą akademickim, autorem kilkunastu książek naukowych i popularnonaukowych dotyczących wypadków drogowych oraz procesu karnego.