Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Wzory pism procesowych w sprawach karnych - Piotr Hofmański

Wzory pism procesowych w sprawach karnych

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-324-7
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 817
Rozmiar pliku: 2,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
219,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF
Jest to trzecie wydanie znanej publikacji zawierającej wzory pism kierowanych przez uczestników procesu do organów procesowych w sprawach karnych.
Każdy wzór jest poprzedzony tzw. tabelą poglądową, która w poszczególnych rubrykach zawiera informacje o rodzaju pisma, podmiotach uprawnionych do jego wniesienia, przymusie adwokacko-radcowskim, terminach, które należy zachować w wypadku wnoszenia pisma, oraz skutkach, jakie pismo może wywołać. Ponadto niektóre wzory pism zawierają uwagi stanowiące komentarz do poruszanych w tych wzorach zagadnień oraz obszerne orzecznictwo Sądu Najwyższego.
Nowelizacje prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego, uchwalone od poprzedniego wydania książki, miały znaczenie w szczególności w zakresie implementacji do wewnętrznego porządku prawnego wielu rozwiązań, które Polska powinna przyjąć w związku z zobowiązaniami wynikającymi z przystąpienia do struktur unijnych.
Opracowanie będzie pomocne dla osób zajmujących się zawodowo wykonywaniem pomocy prawnej w procesie karnym (adwokatów i radców prawnych), aplikantów, a także osób niekorzystających z fachowej obsługi prawnej, które zostały uwikłane w postępowanie karne i osobiście sporządzają pisma procesowe, które powinny odpowiadać warunkom przewidzia-nym przez prawo.
Książka została opracowana przez dwóch sędziów Sądu Najwyższego – wybitnych znawców prawa karnego.
Prof. dr hab. Piotr Hofmański kieruje Katedrą Postępowania Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest sędzią Izby Karnej Sądu Najwyższego i rzecznikiem prasowym tego Sądu, a także wiceprzewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego; autor 300 publikacji naukowych, w tym komentarzy, monografii, studiów i glos.
Stanisław Zabłocki jest sędzią Izby Karnej Sądu Najwyższego i przewodniczącym Wydziału Zagadnień Prawnych, a także członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego; do 1991 r. był znanym obrońcą w sprawach karnych; autor 200 publikacji naukowych, w tym komen-tarzy, artykułów i glos.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »