Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz - Gerard Bieniek

Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-7806-560-9
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 1153
Rozmiar pliku: 6,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
249,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF
W publikacji Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz Autorzy omawiają nie tylko przepisy ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, lecz także poświęcają wiele uwagi aktom wykonawczym wydanym na jej podstawie. Wyjaśniają wiele problemów natury teoretycznej i praktycznej powstających w procesie stosowania skomplikowanych i obszernych uregulowań ustawy mającej interdyscyplinarny charakter, a wymagającej dobrej znajomości różnych dziedzin prawa, zarówno administracyjnego, jak i cywilnego. Wyczerpująco omawiają m.in. przepisy dotyczące wykonywania, ograniczania i pozbawiania praw do nieruchomości, działalności zawodowej w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami oraz uregulowania dotyczące powszechnej taksacji nieruchomości.
Oryginalność tego wydawnictwa przejawia się w tym, że omówiono wiele zagadnień podstawowych, nieporuszonych dotychczas w jednej publikacji.
Autorzy powołują bogatą literaturę fachową oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Książka jest adresowana do sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych oraz aplikantów zdobywających wiedzę w zakresie tych zawodów, pracowników nauki, pracowników organów administracji rządowej i samorządowej, geodetów, rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości i innych osób zainteresowanych tą problematyką.
Stan prawny na 1 sierpnia 2012 roku.
Gerard Bieniek – był sędzią Sądu Najwyższego, autorem znanych publikacji z zakresu prawa cywilnego.
Mirosław Gdesz – jest doktorem nauk prawnych, sędzią sądu administracyjnego, specjalizuje się w publicznym prawie nieruchomości.
Stanisława Kalus – jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji oraz sędzią Sądu Apelacyjnego w Katowicach w stanie spoczynku, wieloletnią ekspertką sejmową, specjalistką od prawa nieruchomościowego, spadkowego i rodzinnego.
Grzegorz Matusik – jest doktorem nauk prawnych, adiunktem w Katedrze Postępowania Cywilnego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, radcą prawnym, specjalistą w zakresie służebności przesyłowych i w prawie nieruchomościowym.
Eugeniusz Mzyk – jest sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku.

 

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »