Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Prowincja pełna marzeń - Katarzyna Enerlich

Prowincja pełna marzeń

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
ISBN: 978-83-7779-049-6
Język: Polski
Data wydania: 1 lipca 2009
Liczba stron: 350
Rozmiar pliku: 4,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
34,90 zł
Nasza cena:
24,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Pełna wdzięku i świeżości współczesna powieść, będąca hołdem dla uroków polskiej prowincji, w której splata się wątek Mazur dzisiejszych i przedwojennych, czyli byłych Prus Wschodnich. Główną bohaterką jest dziennikarka lokalnego czasopisma, której los stawia na drodze paskudnego szefa, a zaraz potem Niemca poszukującego rodzinnych korzeni. Przedwojenna historia, która zresztą wydarzyła się naprawdę, uruchamia lawinę wydarzeń współczesnych. Wśród przepięknego krajobrazu mazurskiego rozgrywają się wielkie i małe historie.

Tessa Caponi-Borawska napisała kiedyś, że w jej rodzinnym miasteczku, w Toskanii, w księgarni miejskiej jest specjalny regał na „toscaniana”, książki napisane przez tych, którzy są zakochani w miejscowych tradycjach, potrawach, nastroju, naturze, ludziach.
Sądzę, że w Mrągowie musi też taki regał stanąć w księgarni miejscowej! Autorka – Mazurzanka (Mazurka?) snuje opowieść o Mrągowie, o Mazurach, w której się czuje miłość do ziemi ojczystej, do tego kawałka Polski, w którym się wychowała, do ludzi – byłych i obecnych mieszkańców.
Pachnie ta opowieść ziołami, łąkami, potrawami. Jest trochę historii Mazur podanej jakby od niechcenia, jest wartka akcja i… miłość jest – czyli to, czego powieść potrzebuje.
Poproszę o taki osobny regał, z którego będziemy sobie razem, wraz z innymi piewcami urody ziem mazurskich, wabiły czytelnika serdecznością i ciepłem.

Małgorzata Kalicińska.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »