Strona główna » Księgarnia » eBooki » Poradnik » Biblioterapia i bajkoterapia. Rola literatury w procesie zmiany rozumi...
Biblioterapia i bajkoterapia. Rola literatury w procesie zmiany rozumi... - Maria Molicka

Biblioterapia i bajkoterapia. Rola literatury w procesie zmiany rozumi...

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-83-7278-792-7
Język: Polski
Data wydania: 17 marca 2011
Liczba stron: 292
Rozmiar pliku: 3,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 39,00 zł
Nasza cena: 29,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Maria Molicka w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Maria Molicka jest psychologiem od lat pracującym z dziećmi i młodzieżą, członkinią Europejskiego Towarzystwa Psychologii Zdrowia. Ma w swoim dorobku wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii dziecka. W "Biblioterapii i bajkoterapii" zebrała swoje dotychczasowe doświadczenia – wynik wieloletniej pracy terapeutycznej.
W publikacji tej dowodzi, że rola książek, opowiadań, baśni czy też narracji w ogóle jest nie do przecenienia w budowaniu tożsamości człowieka już od najmłodszych lat. Tym samym narracja okazuje się szczególnie ważna w rozwoju dziecka, gdyż pozwala mu się odnaleźć w świecie norm i zasad już od najmłodszych lat. Druga część pracy poświęcona jest ukazaniu roli bajek i bajkoterapii w radzeniu sobie z trudnymi emocjonalnie sytuacjami dla dziecka (np. konfliktem w rodzinie, pójściem do przedszkola). Konstruując świat na poły realny, na poły fantastyczny, bajki tworzą najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość, dają wsparcie w sytuacjach kryzysowych i pomagają uporać się z tymi zdarzeniami.