Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
W cztery strony świata - Grzegorz Zaleski

W cztery strony świata

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-7859-082-8
Język: Polski
Data wydania: stycznia 2013
Liczba stron: 178
Rozmiar pliku: 20,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
14,00 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Dzisiaj rano przeczytałem w Internecie artykuł o ludziach, którzy postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie i wybrać się w roczną podróż dookoła świata.

Taki wpis umieściłem w pamiętniku dokładnie na rok i dwa miesiące przed wyjazdem. Wtedy był to jedynie kiełkujący pomysł zakochanych w sobie narzeczonych, po których spodziewano się, że po ślubie (nastąpił trzy miesiące później) postarają się o dziecko i będą żyli spokojnie jak Bóg przykazał. Tak się jednak nie stało. Wraz z Asią postanowiliśmy bowiem wybrać się w podróż dookoła świata…

W trakcie tej wspaniałej dziesięciomiesięcznej podróży odwiedziliśmy Rosję, Uzbekistan, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Wietnam, Kambodżę, Birmę, Malezję, Indonezję, Peru, Boliwię, Paragwaj i Argentynę. Podróżowaliśmy autobusem, samolotem, statkiem, pociągiem, samochodem, motocyklem, na koniach, a w końcu pieszo. Spaliśmy w hotelach, motelach, domach tubylców, w namiocie, na łódce, i gdzie tylko popadło. Widzieliśmy mnóstwo fantastycznych rzeczy i przeżyliśmy wiele, wiele wspaniałych chwil.

W trakcie podróży wszystkie przeżycia zapisywałem na naszym podręcznym komputerze. Dzięki uprzejmości portali gazeta.pl i naszemiasto.pl publikowane były one w formie relacji z podróży przez cały okres jej trwania. Stare pisarskie porzekadło brzmi jednak, że pisze się raz, aby później już tylko przepisywać. Wszystkich tych, którzy mieli więc wcześniej styczność z naszymi tekstami chcemy zapewnić, że teraz po prostu są jeszcze lepsze. Ponadto udało nam się dodatkowo w e-booku zawrzeć 105 najlepszych fotografii z podróży, które czasem więcej mówią niż same słowa.

Całkowicie świeże są natomiast porady praktyczne zawarte pod każdym podrozdziałem, jak i w osobnym rozdziale na końcu książki. Pod każdym podrozdziałem zamieściliśmy adresy agencji turystycznych, sprawdzone hostele, i inne przydatne informacje dotyczące wyżej opisanego kraju. W rozdziale "PORADY PRAKTYCZNE" na końcu książki zawarliśmy natomiast ogólne wskazówki ważne podczas całej naszej podróży.

Jeśli więc chcecie dowiedzieć się co to jest „wódka dla duszy”, jak wygląda taniec mongolskiego szamana,  kto jest dla Chińczyków prawdziwym mężczyzną, dlaczego w Tybecie córka może mieć czterech ojców, gdzie jeżdżą prawdziwi „Easy Riders”, czy jak w końcu smakuje miłość w hotelu na godziny – sięgnijcie po tą książkę.

Do zobaczenia w drodze
Asia i Grzegorz Zalescy

Spis treści

Wstęp
Uzbekistan – kierunek sukces, rezultat zwycięstwo.
Kazachstan – człowiek na torach
Rosja od zmierzchu do świtu
Mongolia najładniej wyglądaw galopie
Chiny – imperium w czerwonym kolorze
Szanghaj powraca do przyszłości
Chiny – w górę Jangcy
Chiny – osiem dni w Tybecie
Hong – Kong i Makau
Wietnam z góry na dół
Kambodża – niech stanie się tak, jak gdyby nic nie było
Planeta Indie
Birma wśród nocnej ciszy
Borneo – w sercu dżungli
Indonezja – Archipelag Tysiąca Wysp
Peru – nie tylko Machu Picchu
Boliwia blisko nieba
Argentyna – wino, kobiety, śpiew i... konie
Paragwaj – w sercu Ameryki Południowej
Argentyna – boskie Buenos Aires
Porady praktyczne

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »