Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii
Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii - Paul Sherman

Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii

Wydawnictwo: Videograf
ISBN: 978-83-7835-165-8
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 359
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 32,90 zł
Nasza cena: 21,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Paul Sherman w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Zbeletryzowana biografia legendarnego gangstera, Charlesa „Luckiego” Luciano – człowieka, który zrewolucjonizował amerykański świat przestępczy. Prosty chłopak z biednej sycylijskiej rodziny stopniowo zdobywał kolejne szczeble w strukturach mafii, by wreszcie stać się szefem kilku rodzin mafijnych rządzących Ameryką. Uchodzący za wyjątkowego szczęściarza gangster wielokrotnie wymykał się wymiarowi sprawiedliwości, aż wreszcie został skazany na 50 lat więzienia.

W czasie II wojny światowej organizował pomoc dla amerykańskej armii, za co po 10 latach został ułaskawiony i deportowany do Włoch. Jego barwne życie stało się inspiracją dla Mario Puzo, autora głośnej powieści „Ojciec chrzestny”.
Dużym walorem książki Paula Shermana jest społeczny i historyczny kontekst opisywanych zdarzeń. Zachowuj,ąc ogromną troskę o szczegóły i koloryt tamtych lat, autor opisuje życie włoskich imigrantów w Nowym Jorku, burzliwy okres prohibicji i dramatyczne czasy Wielkiego Kryzysu. Na tym tle pokazuje sposób funkcjonowania grup przestępczych, strukturę nowojorskiej mafii, korupcję wśród policjantów i polityków, przenikanie mechanizmów mafijnych do świata biznesu. Barwnie kreśli obyczajowe i klturalne oblicze Ameryki okresu wielkich przemian – czasu powstawania wielkich fortun, gigantycznych budowli, wynalazków, które zmieniły oblicze świata.