Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura piękna » Przypadki Tomasza Płachty. Życie i śmierć socjopaty
Przypadki Tomasza Płachty. Życie i śmierć socjopaty - Daniel Koziarski

Przypadki Tomasza Płachty. Życie i śmierć socjopaty

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
ISBN: 978-83-7779-108-0
Język: Polski
Data wydania: 26 sierpnia 2010
Liczba stron: 376
Rozmiar pliku: 810,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 24,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Daniel Koziarski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Reemigracyjna historia chronicznego nieudacznika z niewyparzonym językiem, który po kilku latach pobytu w Londynie, wraca do Trójmiasta.

Nikt jednak nie czeka na niego tutaj z otwartymi rękoma (może poza tymi, którzy widzą w nim donora), pracodawcy jakoś się o niego nie zabijają, a na miejscu dowiaduje się kolejno o tajemniczej śmierci swojego przyjaciela, alkoholizmie brata i ciążącej na nim klątwie. Towarzyszy temu nieustanne popadanie przez Tomasza w konflikty z prawem.

Czy romans z popularną malarką, która przekroczyła już balzakowski wiek, bycie twarzą kampanii dla niepełnosprawnych, spotkanie z wpływową producentką telewizyjną i etat w prywatnym liceum zmienią jego życie czy wręcz przeciwnie – tylko pogłębią jego chaos?

Książka Koziarskiego zadaje niewygodne, ale bardzo aktualne pytanie o wiarygodność emigracyjnych bankrutów. Reemigracyjny komediodramat miesza się w niej z bezkompromisowym szyderstwem, groteską, parodią, elementami gorzkiej społecznej publicystyki, wartką akcją i bogactwem różnobarwnych postaci.