Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Handlowe » Nadzór wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Nadzór wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością - Piotr Pinior

Nadzór wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-4624-3
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 549
Rozmiar pliku: 5,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 109,00 zł
Nasza cena: 109,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Piotr Pinior w formacie PDF


Monografia ta jest pierwszym opracowaniem poświęconym problematyce nadzoru wspólników w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością na polskim rynku wydawniczym literatury prawniczej. W pracy Autor zaprezentował dostępne dla wspólników instrumenty, umożliwiające nadzór nad spółką z o.o., w szczególności nadzór personalny, nadzór merytoryczny, nadzór indywidualny oraz nadzór realizowany w związku z wykonywaniem praw mniejszości. Publikacja uwzględnia dorobek piśmiennictwa polskiego i obcego, jak również dorobek orzecznictwa sądowego.

Publikacja skierowana jest do przedstawicieli nauki, w szczególności do osób zainteresowanych problematyką prawa spółek, jak również służyć może pomocą praktykom, w szczególności : sędziom, arbitrom, radcom prawnym i adwokatom. Godna jest polecenia także dla wspólników oraz członków władz spółek kapitałowych, z uwagi na gruntowne i przejrzyste omówienie zasad wykonywania uprawnień wynikających z kodeksu spółek handlowych.