Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
One za tym stoją - Aleksandra Boćkowska

One za tym stoją

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
ISBN: 978-83-7779-069-4
Język: Polski
Data wydania: 8 marca 2012
Liczba stron: 176
Rozmiar pliku: 504,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
39,90 zł
Nasza cena:
24,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Osiem kobiet. Różne historie, różne charaktery, różne pasje. Ale pasja jest tym właśnie, co je łączy. I jeszcze coś: to dzięki nim w Polsce żyje się przyjemniej - smaczniej jemy, czytamy świetne książki, taniej rozmawiamy przez telefon, słuchamy dobrej muzyki, lepiej się ubieramy, oglądamy więcej polskich filmów, łamiemy obyczajowe tabu, coraz odważniej sięgamy po swoje prawa.

Agnieszka Kręglicka – Restauratorka. Wraz z bratem Marcinem prowadzi w Warszawie sześć restauracji. Promowała kuchnie etniczne, dziś nowoczesną kuchnię polską.
Anna Streżyńska – W latach 2006-2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W czasie jej kadencji ceny połączeń komórkowych spadły z 65 gr do 15, a internet potaniał średnio o 100 zł.
Beata Stasińska  – Wydawczyni, prezes wydawnictwa W.A.B. Osoba, bez której być może nie pojawiłoby się w Polsce wiele wybitnych książek.
Kayah – Piosenkarka, producentka, współwłaścicielka wytwórni płytowej Kayax, gdzie ukazują się płyty m.in Marii Peszek, Moniki Brodki czy grupy Zakopower.
Ewa Wanat – Od 2003 r. redaktor naczelna Radia TOK FM. Mówi głośno o tym, co niszowe. Specjalistka od łamania tabu.
Irmina Kubiak – Współtwórczyni FashionPhilosophy Fashion Week Poland, czyli polskiego tygodnia mody. To największa impreza promująca polskich projektantów.
Agnieszka Odorowicz – Od 2005 r. dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, najbardziej wpływowa osoba w polskim kinie.
Beata Stelmach – Od 2011 wiceminister spraw zagranicznych. Wcześniej związana z rynkiem kapitałowym. Działaczka Kongresu Kobiet.

Opowiadają o swojej drodze do sukcesu, o upadkach i marzeniach. Obok ich głosów słyszymy komentarze przyjaciół, członków rodzin, współpracowników, podwładnych, niekiedy konkurentów.

Każda z tych opowieści jest sama w sobie fascynująca, ale razem dają sumę doświadczeń i przeżyć kobiet, tu i teraz, w XXI wieku.

Opowiedziane historie zebrała dziewiąta kobieta – Aleksandra Boćkowska - dziennikarka i redaktorka („ELLE”, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek” i „Pani”).

Spis treści

1. Wstęp

2. Agnieszka Kręglica Smak życia

3. Anna Streżyńska Misja telekomunikacja

4. Beata Stasińska Kobieta czytająca

5. Kayah Inna niż wszyscy

6. Ewa Wanat Mniejszość jest większością

7. Irmina Kubiak Moda to nie fanaberia

8. Agnieszka Oorowicz Mrs No Problem

9. Beata Stelmach Kibicuję dziewczynom

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »