Strona główna » Księgarnia » eBooki » Fantastyka » Trzeci najazd Marsjan
Trzeci najazd Marsjan - Marek Oramus

Trzeci najazd Marsjan

Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 978-83-7278-800-9
Język: Polski
Data wydania: 15 sierpnia 2010
Liczba stron: 308
Rozmiar pliku: 675 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 29,00 zł
Nasza cena: 25,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Marek Oramus w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Nowa powieść Marka Oramusa, czy Wells, Strugaccy i Zajdel w jednym. Ekstrapolacja dzisiejszych wynaturzeń i dialog z tradycją gatunku SF. Fantastyka socjologiczna najwyższej próby.

 

W "Wojnie światów" Herbert Georg Wells opisał pierwszy najazd Marsjan, a na podstawie tej książki Orson Welles stworzył później słynne słuchowisko, po którym pół Ameryki wpadło w panikę, przekonane, że nastąpiła inwazja z kosmosu.

W "Drugim najeździe Marsjan" braci Strugackich Obcy sprowadzili ludzkość do roli rezerwuaru cennych dla nich soków żołądkowych.

"Trzeci najazd Marsjan" Marka Oramusa to przy dziełach wielkich poprzedników niemalże sielanka: na wiecznie spragnionych dóbr konsumentów spada z nieba lawina promocji. Szczęście nie zna granic; niestety, skutkiem ubocznym tej filantropii jest zmiecenie z powierzchni Ziemi cywilizacji w znanej nam postaci.

 

Marek Oramus - od ponad 30 lat obecny na firmamencie polskiej SF. Pisarz, krytyk literacki, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach naukowych, z wykształcenia energetyk jądrowy. Autor kilkunastu książek, ostatnio wydane to "Kankan na wulkanie" oraz "Bogowie Lema".

Spis treści

1. Nieustraszony zabójca lampionów

2. Prototyp

3. Pełzająca rewolucja

4. Prącicha i waginały

5. Ja Mniejsza