Strona główna » Księgarnia » eBooki » Poradnik » Już dłużej nie wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys małżeński
Już dłużej nie wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys małżeński - Elisabetta Baldo

Już dłużej nie wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys małżeński

Wydawnictwo: Jedność
ISBN: 978-83-7660-545-6
Język: Polski
Data wydania: 2006
Liczba stron: 128
Rozmiar pliku: 230 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 16,70 zł
Nasza cena: 12,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Elisabetta Baldo w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Autorka tego znakomitego poradnika używa metafory tortu z wisienką, aby obrazowo uchwycić te elementy relacji, które wywołują kryzys w parach i małżeństwach.
„A było tak pięknie!... Niezadowolenie rośnie… dopóki nie nabierze się przekonania, że już dłużej nie wytrzyma się ciągu negatywnych emocji, prowadzących od gniewu do rozpaczy, a od zazdrości do poczucia winy. Ma się wtedy ochotę rzucić w twarz swojemu partnerowi wymarzonym tortem z wisienką, albo zadać pytanie, kto śmiał zjeść kawałki tortu, który jest naszą własnością…” (z Wprowadzenia).
E. Baldo jako doświadczony psycholog i mediator rodzinny proponuje realistyczne sposoby wyjścia z tego tunelu. Przede wszystkim należy żywić szacunek do samego siebie, następnie oczyścić umysł z nieracjonalnych myśli fałszywie interpretujących rzeczywistość, a wreszcie uszanować partnera: podmiotu ludzkiego ograniczonego i omylnego, ale godnego poszanowania w jego wolności. Wskazane elementy stanowią ważne składniki, by podjąć wspólną drogę w związku uczuciowym z drugą osobą, w przeciwnym razie będzie się doświadczać przygnębienia i niepowodzeń