Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Żar Sahelu - Agnieszka Podolecka

Żar Sahelu

Wydawnictwo: Poradnia K.
ISBN: 978-83-933420-4-4
Język: Polski
Data wydania: listopada 2012
Liczba stron: 364
Rozmiar pliku: 5,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
37,90 zł
Nasza cena:
24,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

„Żar Sahelu” Agnieszki Podoleckiej to druga po „Głosie Sangomy” powieść autorki zafascynowanej Afryką. To doskonale osadzona w egzotycznych realiach historia kilku miesięcy życia żony i córki polskiego dyplomaty w niebezpiecznym Mali. W Zachodniej Afryce panuje susza, która zabija ludzi, zwierzęta i wszelką nadzieję. Krajem wstrząsa seria rytualnych morderstw. W atmosferze strachu i niepewności, Anna i Bella przyjeżdżają do Mali, by przeżyć nieoczekiwaną przygodę. W ich życie wkroczą szamani, tajemnice i wielkie namiętności. Co je łączy z tajemniczym ludem Dogonów, czy w wirze dramatycznych wydarzeń odnajdą siebie i prawdziwą miłość?

Świetnie napisana, trzymająca w napięciu, pełna namiętności i pięknej erotyki książka z pogranicza przygody, romansu i New Age. Elementy ezoteryczne idealnie łączą się z afrykańską kulturą, z którą muszą skonfrontować się biali bohaterowie. Takiej książki jeszcze w Polsce nie było.

 

O Autorce:

Urodzona na Sri Lance, absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Agnieszka Podolecka od dzieciństwa fascynowała się innymi religiami i kulturami. Dorastała otoczona magią egzotyki i zawsze poszukiwała głębi w innych tradycjach. Gdy los rzucił ją na kilka lat do Republiki Południowej Afryki, wykorzystała ten czas na poznawanie jej mieszkańców, wierzących w różnych bogów, mających obyczaje zupełnie odmienne od europejskich. Medytowała pod opieką szamana, rozmawiała z ludowymi uzdrowicielami. Na bazie swych przeżyć napisała „Za głosem sangomy”, powieść, która pokazuje jej zafascynowanie Afryką i magią.

Tym razem Autorka zabiera nas w podróż po Afryce Zachodniej. Szamani, duchy przodków, tajemna wiedza niedostępna białemu człowiekowi stanowią tło dramatycznych wydarzeń i losów głównych bohaterów.

Więcej o Autorce i jej pasjach na www.podolecka.com oraz facebooku.

 

„Miłość, erotyka, dzikość serca i afrykańskich pejzaży. Trzy kobiety trzech pokoleń, które łączy jedna tajemnica. Autorka wciąga nas w świat szamanów, magii, ezoteryki jakiego nie znamy. Jednocześnie w piękny i dojrzały sposób pokazuje dążenie bohaterek do wolności, miłości, harmonii w życiu. To niezwykła książka; gorąca, namiętna, inspirująca. A w bohaterkach każda kobieta odnajdzie coś z siebie. Czegóż więcej wymagać od dobrej powieści?"

Katarzyna Dowbor

 

„Kiedy byłam mała, Afryka „weszła we mnie” wraz z książką W Pustyni i w Puszczy. Zaczęła mi ja czytać mama, a kończyłam już samodzielnie, z wypiekami na twarzy, czasem pod kołdrą. W powieści „Żar Sahelu” znalazłam te same emocje! To Afryka w rejonie tytułowego Sahelu, piękna, upalna, groźna, nieoswojona nigdy przez nas – białych. Znakomicie poprowadzony wątek sensacyjny miesza się z krótkimi ale barwnymi opisami przyrody, dróg, nocy, dni, ze zwykłą opowieścią o życiu w tym dziwnym i tajemniczym świecie. Czary, eksterioryzacja, wiedza tajemna… cóż o tym wiemy? Do tego losy kobiet, które poszukują miłości i odkrywają same siebie. Cyt! Nie zdradzam więcej!

Są tacy co wielbią Afrykę i jej nieujarzmioną naturę, ja się jej boję więc się nie wybieram, ale dzięki takim książkom, dzięki Agnieszce i jej opowieści – właśnie tam byłam!”

Małgorzata Kalicińska

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »