Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura piękna » Przewrotność dobra
Przewrotność dobra - Jolanta Kwiatkowska

Przewrotność dobra

Wydawnictwo: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-935437-7-9
Język: Polski
Data wydania: 7 maja 2012
Liczba stron: 249
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 24,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Jolanta Kwiatkowska w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Osamotniona i poniżana w dzieciństwie, poddana manipulacji w imię przyszłego dobra, bohaterka uczy się, jak wyreżyserować zachowania innych i wykreować rzeczywistość wyłącznie wedle własnych zamierzeń. Wewnętrzny bunt dziewczynki owocuje własną interpretacją pojęć dobra i zła. Żelazna dyscyplina samokształcenia sprawia, że Dorota wyrasta na mistrzynię manipulacji.


„Książka Jolanty Kwiatkowskiej z jednej strony boli, z drugiej zostawia nadzieję. Każe zastanowić się nad otaczającym światem, nie trwać w obojętności. Wierzę, że Przewrotność dobra poruszy struny, które sprawią, że opowiemy się po stronie krzywdzonych i poniżanych”.

Magdalena Zimniak, pisarka

 

„Jolanta Kwiatkowska dokonuje niemożliwego – tworzy książkę, która może zostać odczytana na wielu płaszczyznach. Bez zbytniej patetyczności wprowadza nas w niezwykle trafnie opisane studium podwójnej moralności. To historia, która porusza, otwiera oczy i jednocześnie zaskakuje swoją obrazową prostotą”.

Kinga Ochendowska, redaktor magazynu iMagazine

 

„Powieść Przewrotność dobra to doskonała analiza człowieczeństwa, pragnienia bycia dobrym i opacznego pojmowania tego słowa. Dojrzała, przemyślana, refleksyjna i wciągająca. Polecam, bo warto zastanowić się nad tym, czym dla nas jest dobro i jak wiele go mamy w swoim wrodzonym, a czasami wpojonym egoizmie”.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka, szefowa portalu Czytajmy Polskich Autorów