Strona główna » Księgarnia » eBooki » Klasyka » Obrazki lubelskie
Obrazki lubelskie - Antoni Wieniarski

Obrazki lubelskie

Wydawnictwo: Inpingo
ISBN: 978-83-7884-685-7
Język: Polski
Data wydania: 31 października 2012
Liczba stron: 153
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 4,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Antoni Wieniarski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Zbiór szkiców Antoniego Wieniarskiego z 1854 roku, których przedmiotem jest kraina lat dziecinnych – malownicza Lubelszczyzna.
Antoni Wieniarski (1825–1870), polski pisarz używający pseudonimu Grzegorz Kostrzewa, wiele lat pracował jako urzędnik, a twórczością literacką zajmował się w czasie wolnym. Pisał artykuły do czasopism warszawskich, sztuki dramatyczne, komedie oraz powieści historyczne. Był jednym z najlepszych znawców życia ówczesnej Warszawy, jego utwory zawierają bogaty materiał historyczno-obyczajowy epoki. Jest autorem m.in. następujących pozycji: Obrazki lubelskie (1854), Pogadanki. Szkice teraźniejszości i przeszłości (1854), Powieści historyczne (1852), Powieści z podań i dziejów polskich (1860), Szwaczka warszawska. Krotochwila w jednym akcie ze śpiewakami (1857), Ulicznik warszawski. Krotochwila ze śpiewakami w jednym akcie (1856), Warszawiacy i hreczkosieje. Komedia w trzech aktach ze śpiewakami (1857).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

Spis treści

Motto
OBRAZEK ŚWIĘTEJ CECYLII
DWOREK NA WYDMACH
PANNA KLARA I KLARUSIA MIELNICZANKA
ŚWIĘTY ANTONI RADECZNICO
BIŁGORAJANKA
Przypisy
Kolofon