Strona główna » Księgarnia » eBooki » Fantastyka » Science Fiction » Ocaleni. Życie, które znaliśmy
Ocaleni. Życie, które znaliśmy - Ewa Spirydowicz, Susan Beth Pfeffer

Ocaleni. Życie, które znaliśmy

Wydawnictwo: Jaguar
ISBN: 978-83-7686-149-4
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 327
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 31,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Ewa Spirydowicz, Susan Beth Pfeffer w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Miranda ma 16 lat. Mieszka w Pensylwanii. Żyje zwyczajnym życiem. Opisuje je w dzienniku. Dzień po dniu. Wzloty i upadki. Szkoła, rodzina, przyjaźń, miłość. Nagle wszystko się zmienia...

Gdy meteoryt uderza w powierzchnię Księżyca, Ziemia boleśnie odczuwa skutki niewielkiej w skali kosmicznej katastrofy. Pogoda staje się nieprzewidywalna. Trzęsienia ziemi niszczą miasta, fale tsunami zalewają wybrzeża.... Nie ma elektryczności, komputerów, komunikacji, jedzenia. Wreszcie, zasnute wulkanicznym dymem niebo, okrywa świat całunem ciemności.

Niedługo nadejdzie zima – bezlitosna, mroźna, arktyczna zima. Miranda wraz z matką i dwoma braćmi będzie musiała przetrwać ją bez tego, co wszyscy uznawali dotąd za oczywiste. I, nawet wobec braku perspektyw, zachować nadzieję.

W 2007 roku książka znalazła się w gronie wyróżnionych przez American Library Association i osiągnęła siódmą pozycję na liście Teen’s Top Ten. „Świat który znaliśmy” był również wśród finalistów Andre Norton Award, Quill Awards oraz Hal Clement Award.

"Życie, które znaliśmy" to pierwsza część trylogii.