Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia - Neil Gaiman, Paulina Braiter

Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia

Wydawnictwo: MAG
ISBN: 978-837-480-315-1
Język: Polski
Data wydania: 2006
Liczba stron: 303
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
23,09 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Wiele tu historii miłosnych, od posępnej super-noir pt. Pamiątki i skarby, w których multimiliarder z pomocą narratora, geniusza-socjopaty, odnajduje i traci swój specyficzny ideał urody, poprzez zabarwiony SF horror Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach, o dwóch napalonych nastolatkach, którzy wpraszają się na wyjątkowo kiepsko wybraną imprezę, po motyw zwycięskiej miłości, po który autor sięga w wierszu Dzień i wzruszający tryumf uczucia nad czasem w Goliacie. Goliat został napisany na zamówienie Braci Wachowskich na krótko przed premierą Matrixa i zamieszczony na stronie internetowej filmu.

Obok nich znalazły się urokliwe, arcyromantyczne cudeńka, jak choćby 15 miniatur o kartach z Wampirzego tarota, rada spersonifikowanych miesięcy w Październiku w fotelu, gorzko-słodka wariacja na temat komedii de l’arte Arlekin i Walentynki i wszystkie pozostałe wiersze.

Miłośnikom Tori Amos z pewnością przypadną do gustu urokliwe Dziwne dziewczynki. To w istocie dwanaście bardzo krótkich historyjek napisanych jako uzupełnienie płyty Tori Amos Strange Little Girls. Zainspirowana przez Cindy Sherman Tori stworzyła postaci do każdej z nich, a Neil Gaiman napisał ich historie. Nigdy jeszcze nie ukazały się w żadnym zbiorze, choć wydano je w broszurze z trasy koncertowej, a cytaty z historii pojawiały się na płycie.

W sumie 31 perełek, plus dodatkowa trzydziesta druga, ukryta w odautorskim wstępie. Zapraszamy…

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »