Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Żony gubernatora Raffles
Żony gubernatora Raffles - Alina Zerling Konopka

Żony gubernatora Raffles

Wydawnictwo: My Book
ISBN: 978-83-7564-366-4
Język: Polski
Data wydania: 11 października 2012
Liczba stron: 390
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 35,00 zł
Nasza cena: 9,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Alina Zerling Konopka w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Powieść dla miłośników historii, dalekich i egzotycznych lądów, odkrywczych podróży, miłości pełnej dramatu i tragedii. Walka o kolonie pomiędzy Anglią a Holandią w Azji. Losy ludzkie na tle obyczajów, przyrody i tajemnic Orientu.
O założycielu miasta Singapur w Polsce prawie nic się nie wie. Jest to jedna z tych historycznych postaci, które związane są ściśle z krajami, w których działały. A więc w Singapurze spotyka się na każdym kroku pamiątki i ślady „wielkiego imperialisty i kolonizatora”, Raffles znany jest doskonale w Indonezji i Malezji. I oczywiście istnieje cała ikonografia o tej niezwykłej postaci w jego rodzinnej Wielkiej Brytanii.
Jednak osią tej książki są dwie kobiety, jakże bliskie temu interesującemu człowiekowi, dwie żony i dwie partnerki. Każda inna, każda inaczej przez niego kochana i traktowana, każda pochłaniająca uwagę czytelnika i przykuwająca niezwykłymi przymiotami duszy i ciała.
Być może, iż bez nich sir Tomasz nigdy nie osiągnąłby tego, co zamierzał, i świat byłby uboższy o jedno z najpiękniejszych miejsc naszego globu, państwo-miasto, Singapur, Miasto Lwa!