Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Administracyjne » Osobowość prawna jednostek samorządu terytorialnego
Osobowość prawna jednostek samorządu terytorialnego - Adam Doliwa

Osobowość prawna jednostek samorządu terytorialnego

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-4401-0
Język: Polski
Data wydania: 2012
Liczba stron: 566
Rozmiar pliku: 16,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 99,00 zł
Nasza cena: 99,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Adam Doliwa w formacie PDF


Monografia stanowi teoretyczne studium osobowości prawnej jednostek samorządu terytorialnego jako konstrukcji prawa pozytywnego, której istota i przynależność nie jest ani jednoznaczna, ani jednorodna. Z takiej przyczyny nie jest to studium tylko z zakresu teorii prawa cywilnego, czy tylko z zakresu teorii prawa administracyjnego – sam zresztą samorząd terytorialny to problematyka, która jest wspólna prawu konstytucyjnemu i administracyjnemu, a w kontekście osobowości prawnej jego jednostek, także prawu cywilnemu. Prezentowana praca zawiera zatem próbę wyjaśnienia, z pozycji naukowej cywilisty, tytułowego problemu zarówno za pomocą siatki pojęć i doktryny prawa prywatnego, jak i prawa publicznego.

Skierowana jest ona zarówno do studentów prawa oraz administracji, jak również będzie przydatna pracownikom administracji publicznej i tym wszystkim, którzy wyrażają zainteresowanie prezentowaną tematyką.