Strona główna » Księgarnia » eBooki » Psychologia » Nie tylko seks. Integralne spojrzenie na miłość.
Nie tylko seks. Integralne spojrzenie na miłość. - Gigi Avanti

Nie tylko seks. Integralne spojrzenie na miłość.

Wydawnictwo: Jedność
ISBN: 978-83-7660-544-9
Język: Polski
Data wydania: 2006
Liczba stron: 157
Rozmiar pliku: 276 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 16,70 zł
Nasza cena: 12,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Gigi Avanti w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Seksualność nie jest dla autora problemem do omówienia, ale rzeczywistością, w którą należy się wsłuchać, ponieważ pozostaje w bardzo bliskim związku z tajemnicą i początkiem stworzenia. W tym znaczeniu termin seksualność nabiera szerokiego znaczenia, określając rzeczywistość, która przekracza granice ludzkiego seksu. Autor pisze: „Człowiek w swojej naturze nie ma monopolu na seksualność, jest ona dobrem i przywilejem całego stworzenia... wielkim darem, talentem, który trzeba wykorzystać z inteligencją i fantazją właściwymi miłości, niezależnie od naszej osobistej sytuacji życiowej”.
Książka zawiera praktyczną wiedzę na temat seksualności człowieka, pomaga zrozumieć jej rolę i związek z uczuciami w grze, jaka powstaje z relacji między cielesnym pożądaniem drugiej osoby i psychicznym pragnieniem bliskości oraz etapy prowadzące od zakochania do miłości i ryzyko niepełnego podejścia do zagadnienia seksu. Podaje też cenne rady, jak rodzice mogą pogodnie prowadzić seksualną edukację swoich dzieci.

Gigi Avanti, wiceprzewodniczący Międzynarodowego Ośrodka Kursów Przygotowawczych do Małżeństwa, współpracuje z Centrum „La Famiglia”, prowadzi też kursy przygotowawcze do małżeństwa i zajęcia z wychowania do miłości w rodzinie w różnych regionach Włoch.