Strona główna » Księgarnia » eBooki » Opowiadania » Nowe opowiadania ciotki Ludmiły
Nowe opowiadania ciotki Ludmiły - Teresa Jadwiga Papi

Nowe opowiadania ciotki Ludmiły

Wydawnictwo: Inpingo
ISBN: 978-83-7884-396-2
Język: Polski
Data wydania: 2 października 2012
Liczba stron: 62
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 4,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Teresa Jadwiga Papi w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Zbiorek opowiadań z 1897 roku.
Teresa Jadwiga Papi (1843–1906), pisząca pod pseudonimami Teresa Jadwiga, Teresa Gałęzowska, była polską powieściopisarką i nowelistką. Od 1868 roku prowadziła założoną przez siebie tajną szkółkę, a następnie pensję żeńską wraz z J. Herman-Iżycką. Działała na rzecz Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. Organizowała pomoc dla więzionych w Cytadeli socjalistów. Współpracowała z „Przyjacielem Dzieci” i „Światem”, „Wieczorami Rodzinnymi”, „Moim Pisemkiem” i in.
Pisała przede wszystkim powieści i nowele dla młodzieży, głównie dla dziewcząt. Wśród nich znalazły się utwory o tematyce współczesnej, obyczajowej: „Chwile rozrywki” (1876), „Ze świata rzeczywistości i świata fantazji” (1880), „Szlachetne marzenia” (1883), „Z różnych sfer” (1888), powieści biograficzne: „Klementyna” (1904) – o K. z Tańskich Hoffmanowej, „Gabriela” (1906) – o N. Żmichowskiej, a także ok. 30 powieści historycznych oraz cykl zbeletryzowanych dziejów Polski („Obrazki zżycia znakomitych Polaków i Polek”, 1899).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

Spis treści

WSTĘP
CZĘŚĆ I WIEK XVI PANOWANIE STEFANA BATOREGO
ROZDZIAŁ I Koronacja księcia siedmiogrodzkiego
ROZDZIAŁ II Kozacy
ROZDZIAŁ III Wielkie Łuki
STRESZCZENIE CZĘŚCI PIERWSZEJ
CZĘŚĆ II WIEK XVI PANOWANIE WAZÓW I DWÓCH PIASTÓW
ROZDZIAŁ IV Kircholm
ROZDZIAŁ V Carewicz Dymitr
Przypisy
Kolofon