Strona główna » Księgarnia » eBooki » Opowiadania » Opowiadania o zbójcach, strachach, czarach, o zaklętych skarbach i o...
Opowiadania o zbójcach, strachach, czarach, o zaklętych skarbach i o... - Józef Chociszewski

Opowiadania o zbójcach, strachach, czarach, o zaklętych skarbach i o...

Wydawnictwo: Inpingo
ISBN: 978-83-7884-539-3
Język: Polski
Data wydania: 25 września 2012
Liczba stron: 82
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 4,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Józef Chociszewski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Tom zawiera zbiór opowiadań o zbójcach, strachach, czarach, o zaklętych skarbach i o podobnych niezwykłych sprawach – czyli wszystkim tym, co od wieków rozpala wyobraźnię czytelników i budzi emocje. Lektura pozwala przenieść się czytelnikom w świat niebezpieczeństw, do których w realnym świecie wielu śmiałków nawet by się nie zbliżyło. I choć autor we wstępie przekornie dziwi się, że zbójectwo takim się cieszy zainteresowaniem, i przezornie zaznacza, że zbiór powstał, aby „przede wszystkim wzbudzić odrazę od zbójeckiego rzemiosła”, to dodaje też, że lektura może się „przyczynić do miłego spędzenia czasu podczas długich zimowych wieczorów”.
Józef Chociszewski był przede wszystkim redaktorem i wydawcą. W swojej karierze opiekował się wieloma tytułami prasowymi. Był także zaangażowanym działaczem narodowym oraz prowadził ożywioną działalność społeczną jako organizator wielu stowarzyszeń kulturalno-oświatowych. Poprzez swoje działania często narażał się władzom pruskim, za co karano go i więziono. Był także autorem wielu książek, utworów teatralnych i artykułów oraz wydawcą książek popularnych z zakresu historii i literatury polskiej.
Obecne wydanie zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

Spis treści

Boga nie oszukasz
Podróż dzwonów do Rzymu
Dziwny sen, który się sprawdził i nie sprawdził
Opowiadanie o Wajwaczu
Widmo
Wizyta nieboszczyka
Straszliwa przygoda wieśniaka łowiącego żmije
O rybarczyku, co znalazł wielkie skarby na wyspie Rogowskiego Jeziora i o Żydzie, który od chłopa kupił sądek ze starymi pieniędzmi i jak mu poszło
Wyjaśnienie zaklinania złodziejów
Skazka
O 24 rozbójnikach Żydach, co się za kapucynów przebierali
Widmo pokutujące na Spiżu
O pannie mającej żabę w głowie
Chłop i diabeł
O sławnych żarłokach
O pannie, co zamiast iść do kościoła, wolała się bawić lalkami
Dwóch braci
O paleniu się pieniędzy
Przygoda Kaspra Łykalskiego Głonka
Ludzie obróceni w kamień
Oświadczenie
Kolofon