Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Wybór pism estetycznych - Ryszard Kasperowicz

Wybór pism estetycznych

Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 978-832-421-504-1
Język: Polski
Data wydania: 2011
Liczba stron: 379
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
9,99 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

Józef Kremer, autor „Podróży do Włoch” i „Listów z Krakowa”, filozof i pisarz niesłusznie dziś zapomniany, a dawniej bardzo poczytny i szanowany, był jednym z pierwszych w naszych dziejach estetyków, historyków i krytyków sztuki. Obdarzony żywym zmysłem obserwacji, miłośnik sztuki antyku i renesansowej Italii, próbował łączyć Heglowską historiozofię artystyczną z przekonaniem o wyjątkowej kulturotwórczej roli katolicyzmu. Stał się nie tylko pionierem systematycznych rozważań o charakterze estetycznym w Polsce, lecz także niestrudzonym propagatorem kultury artystycznej, krzewicielem zainteresowań sztukami plastycznymi i architekturą dawnych epok. Jego „Podróż do Włoch”, barwny, zajmujący i wielce oryginalny przykład literatury podróżniczej XIX stulecia, jest także wprowadzeniem w dzieje sztuki i kultury Italii i fascynującym oglądem artystycznych dokonań pokoleń artystów.
Niniejszą edycję uzupełnia wybór ważnych fragmentów z „Listów z Krakowa” Kremera, rzucający światło na filozoficzne zaplecze historiozoficzno-artystycznych dywagacji tego autora. Przypomnienie postaci Kremera dla wszystkich zainteresowanych dziejami estetyki w Polsce oraz problemami sztuki i kultury XIX w. będzie ważnym i przynoszącym wiele przyjemności doświadczeniem.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »