Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych - Jarosław Niebrzydowski

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-63548-00-1
Język: Polski
Data wydania: 20 czerwca 2012
Liczba stron: 61
Rozmiar pliku: 431,1 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
14,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Gdy podczas wizyty, specjalista reumatolog w Wielkiej Brytanii stwierdza, że pacjent ma zapalenie stawów, to od razu wręcza mu informator o chorobie i zasadach leczenia. Następnie, po wyjaśnieniu podstawowych rzeczy, proponuje lek, którym pacjent powinien być leczony. Jednocześnie chory otrzymuje informator o tym leku. Nie jest to ulotka, jak w opakowaniu leku, pisana dla wszystkich przez firmę farmaceutyczną tylko informacja opracowana przez specjalistów reumatologów dla chorych z chorobami reumatycznymi, a więc bardziej precyzyjna i dopasowana do sytuacji. Wiele leków stosuje się w różnych chorobach, w odmienny sposób i często w innych dawkach. Tak więc informacje załączone w ulotce zamiast cokolwiek wyjaśnić, powodują tylko dodatkowy stres u chorego, często strasząc lub wprowadzając w błąd.

Autor Poradnika dla chorych "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów"- Jarosław Niebrzydowski to lekarz specjalista reumatolog, który chorobami układu kostno-stawowego zajmuje się prawie 30 lat. Przez kilka ostatnich lat pracował w Wielkiej Brytanii, Zasady, o których pisze Autor, obowiązują w leczeniu i diagnostyce zapaleń stawów w całej Europie Zachodniej, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i wszystkich innych wysoko rozwiniętych oraz bogatych państwach na świecie.

Opierają się na wynikach badań naukowych, uznanych przez wszystkich wybitnych specjalistów na świecie. Nie ma tu miejsca na własne widzimisię i wierzenia ludowe oraz zasady – 'Bo ja tak myślę' lub 'Bo mnie się tak wydaje' oraz opinie typu 'Bo kiedyś miałam jednego pacjenta co ...'.

Cytując słowa Autora "Wróciłem do Polski ze względów rodzinnych kilka miesięcy temu i podjąłem pracę w poradni reumatologicznej. Szok jaki przeżyłem, po zetknięciu z tzw. rzeczywistością tu na miejscu, zmusił mnie do szukania pomocy dla moich pacjentów. Większość chorych w Polsce ma bardzo słabe rozeznanie w celach i zasadach leczenia zapalenia stawów. Próbowałem znaleźć jakieś łatwo dostępne informacje, pisane specjalnie dla nich. Niestety nie ma w Polsce żadnych poradników ani informatorów dla pacjentów z chorobami reumatycznymi".

Spis treści

Spis treści

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów   
Poradnik dla chorych   
Wstęp   
Dlaczego napisałem ten poradnik?   
Dlaczego odpowiednie leczenie jest tak ważne?    
Czym jest reumatoidalne zapalenie stawów?   
Rozpoznanie choroby   
Przyczyny RZS   
Co wiedzą zazwyczaj polscy pacjenci o zapaleniu stawów?   
Cel leczenia   
Leki leczące reumatoidalne zapalenie stawów (DMARD’s)   
Przebieg choroby   
Problemy z rozpoznaniem   
Dlaczego szybkie leczenie jest takie ważne?   
Leczenie sterydami   
Leki przeciwbólowe   
Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)   
Strategie leczenia   
Leki biologiczne   
Dodatkowe metody wspierające leczenie RZS   
Zmęczenie   
Jak poprawić jakość swojego życia z zapaleniem stawów?   
Podsumowanie

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »