Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Praktyczny przewodnik po MAC OS X Server 10.6 oraz 10.7 - Krzysztof Wołk

Praktyczny przewodnik po MAC OS X Server 10.6 oraz 10.7

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-933996-8-0
Język: Polski
Data wydania: 10 maja 2012
Liczba stron: 288
Rozmiar pliku: 23,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
24,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI


Książka "Praktyczny przewodnik po MAC OS X Server 10.6 oraz 10.7" stanowi praktyczny poradnik po MAC OS X Server. Jest ona kompatybilna z wersjami 10.6 (Snow Leopard) oraz 10.7 (Lion). Prezentuje ona w sposób praktyczny najważniejsze funkcje i możliwości serwerowego systemu firmy Apple. Poza niezbędną teorią zawiera także szczegółowe instrukcje i ćwiczenia, w których każdy, nawet najdrobniejszy element jest zawarty na zrzucie ekranowym i jest objaśnione tak, aby nawet osoba, która pierwszy raz pracuje na MAC OS X Server spokojnie poradziła sobie z konfiguracją i administracją tymże systemem. Książka została tak napisana, aby przechodząc przez nią od początku do końca użytkownikowi udało się w pełni skonfigurować własny serwer, a następnie nadzorować jego działanie i nim administrować. Jako, że została ona oparta aż na 6 oficjalnych książkach treningowych firmy Apple jest ona świetnym Vademecum, które zawiera wszystkie najważniejsze informacje. Uzupełnieniem książki są pytania oraz ćwiczenia praktyczne pozwalające nie tylko sprawdzić siebie, ale także utrwalić nabytą wiedzę oraz przećwiczyć inne scenariusze implementacji. Z tej lektury czytelnik nauczy się także współpracować z maszynami i sieciami opartymi o systemy z rodziny Microsoft Windows oraz Linux. Współdzielenie się zasobami oraz wspólna praca w domenie czy grupie roboczej nie będzie stanowić żadnego problemu. Jest to idealna pozycja dla czytelników mających już dość encyklopedycznych pozycji i pragnących lektury ukierunkowanej na praktykę i ćwiczenia.

Autor jest magistrem inżynierem informatyki, absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie doktorant i ćwiczeniowca na tej uczelni, a zawodowo trener IT. Jego specjalnością są produkty serwerowe firm Apple oraz Microsoft, a także aplikacje graficzne firmy Adobe. Od 2009 roku redaktor portalu informatycznego in4.pl oraz własnego bloga www.wolk.pl, na łamach których opublikował kilkadziesiąt artykułów oraz poradników w dziedzinie informatyki. Tworzy także autorskie materiały szkoleniowe, udziela się na portalu e-biotechnologia.pl, a także autor niektórych artykułów dla magazynu iCoder Magazine. Posiada także liczne certyfikaty firm Apple i Microsoft, między innymi Apple Certified System Administrator (ACSA), Microsoft Certified System Administrator (MCSA) oraz Microsoft Certified IT Professional (MCITP).

Spis treści


Spis treści   
O książce   
O autorze   
1.Instalacja   
2.Zapoznanie z systemem.   
Ćwiczenia   
3.Zarządzanie uprawnieniami oraz lokalnymi kontami użytkowników.   
Pytania sprawdzające   
Ćwiczenia   
4.Open Directory.   
Pytania sprawdzające   
Ćwiczenia   
5.Udostępnianie plików.   
Ćwiczenia
6.Zaawansowane zarządzanie użytkownikami.   
WĘDRUJĄCY PROFIL UŻYTKOWNIKA   
Ćwiczenia   
7.Usługi e-mail.   
Uwagi   
Ćwiczenia   
8.Serwer WWW.   
Ćwiczenia   
9.System blogów i Wiki.   
10.iCal.   
11.iChat.   
12.Address Book.   
Ćwiczenia   
13.Rozwiązania służące do wdrażania.   
Ćwiczenia   
14.Aktualizacje automatyczne.   
Ćwiczenia   
15.DHCP.   
Ćwiczenia   
16.Routing.   
17.VPN.   
Ćwiczenia   
18.Firewall.   
Ćwiczenia   
19.Certyfikaty.   
Ćwiczenia   
20.Apple Remote Desktop.   
Ćwiczenia   
21.DirAdmin odzyskiwanie hasła.   
Ćwiczenia   
22.Zdalna instalacja.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »