Top 3 czytników dla ucznia!

Dziś pierwszy dzień szkoły, a wakacje 2017 są już tylko wspomnieniem :). Każdy z rodziców chce, aby jego dziecku w zmaganiach szkolnych było jak najłatwiej. Wygodny i fajny plecak już dumnie czeka przy biurku, zeszyty i książki też już w gotowości do przyjmowania wpisów z tematami lekcji. Lada dzień pierwsze lektury również zostaną otwarte.

Właśnie lektury! A gdyby tak uczniowie czytali lektury na czytnikach?

Po pierwsze czytniki są lekkie i zawsze można je mieć ze sobą, więc uczeń nie nosi dodatkowych dużych ciężarów.

Po drugie prawie wszystkie lektury są w domenie „wolnych lektur” czyli prawa autorskie do nich wygasły i można je ściągać na czytniki całkowicie za darmo!

Po trzecie uczeń będzie miał możliwość robienia notatek na danej stronie książki czy zaznaczania aktualnie przerabianych fragmentów. Po książkach wypożyczanych z biblioteki nie można pisać!

Nasze propozycje czytników dla adeptów nauki:

1. PocketBook Basic Touch 2

pocketbook-625-basic-touch2- czytnik na książki, e-book,reader

Czytnik ten jest połączeniem 3 rzeczy: funkcjonalności, wyglądu oraz niskiej ceny. Ważący zaledwie 180g jest bardzo poręczny. Posiada 6″ dotykowy ekran E Ink Carta oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Producent zadbał o wyposażenie czytnika w slot SD/MMC, który daje możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej do 32GB. Niestety urządzenie nie posiada wyjścia słuchawkowego, a co za tym idzie, nie ma możliwości słuchania audiobooków. Czytnik nie posiada również funkcji podświetlenia. Niewątpliwie dodatkowym plusem urządzenia jest możliwość ręcznego ustawienia orientacji ekranu, a także interfejs dotykowy z technologią Film Touch. Dzięki niej ekran E Ink czytnika ebooków jest nieporównywalnie czulszy na dotyk. Szybkość działania, dotykowy ekran, poręczny desing, aplikacje i korzysta cena, sprawiają, że jest to czytnik na duży plus! Zdecydowanie polecamy!

2. Cybook Muse Light

MUSE LIGHT, czytnik e-book, czytnik książek

To, co można o tym czytniku powiedzieć to, że jest to najlżejszy i najbardziej kompaktowy czytnik ebooków z technologią podświetlenia FrontLight, dostępny na rynku! Cybook Muse Light to 6″ ekran z E-ink Carta o rozdzielczości 167 DPI. Posiada 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia. Niestety nie posiada wyjścia słuchawkowego oraz akcelerometru. Jednak dodatkowe funkcje takie jak przeglądarka internetowa, sklep z ebookami, słowniki czy możliwość robienia notatek sprawia, że czytnik jest niezawodny w szkole czy biurze. Dodatkowo wymiary (155x116x8mm) oraz waga (155g- wraz z baterią) plasują czytnik jako niedoścignioną czołówkę w swojej klasie. Niesamowicie dopracowana konstrukcja, bogata funkcjonalność i parametry klasy premium, w czytniku na każdą kieszeń! Polecamy!

3.PocketBook Touch Lux 3

PocketBook-626-Touch-Lux-3- czytnik-książki-e-book

PocketBook Touch Lux 3 ciągle pozostaje niedościgniony w najczęściej wybieranych czytnikach. Jego funkcjonalność i niezawodność jest ciągle doceniana przez rosnącą liczbę zadowolonych użytkowników. Pod obudową czytnika dumnie prezentują się wysokiej klasy podzespoły m.in. procesor Allwinner z taktowaniem 1Ghz, 256MB RAM i wytrzymały akumulator 1500 mAh. Waga czytnika (180g) oraz wymiary (174,4 x 114,6 x 8,3 mm) sprawiają, że jest on bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu. Producent wyposażył czytnik w 8G pamięć wewnętrzną z możliwością rozszerzenia do 32 GB oraz w liczne funkcje dodatkowe m.in. Dropbox PocketBook, Pasjans, Notes, PocketBook Sync, PocketNews, Scribble, Send-to-PocketBook, Sudoku, które czynią czytnik wielozadaniowym.

Dzięki temu czytnikowi czyta się jeszcze wygodniej! Sprzęt godny polecenia!

Jest jeszcze jeden czytnik (miejsce poza podium), o którym warto wspomnieć to:

Kindle 8 Touch

kindle-8-touch-front-czytnik-e-book

Urządzenie zostało wyposażone w 6 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 167 DPI, dotykowy interfejs, 4 GB pamięci wewnętrznej flash oraz Wi-Fi. Niestety czytnik nie posiada interfejsu w języku Polskim, oraz podświetlenia co w długie zimowe wieczory może być uciążliwe, ale nie musi! Wystarczy zadbać o dobre oświetlenie zewnętrzne. Rekompensując to, producent wyposażył urządzenie w wygodną i lekką obudowę, która została zaprojektowana z myślą o komforcie i łatwej obsłudze czytnika, nawet jedną ręką. Ponadto ekran Kindle posiada taką samą jasność jak pozostałe przedmioty w otoczeniu, przez co podczas zmiany punktu widzenia z ekranu czytnika na inne przedmioty wzrok nie musi za każdym razem się akomodować co zmniejsza efekt zmęczenia oczu. Czytnik warty uwagi ale czy godny polecenia? Sami oceńcie 🙂

 

Przeczytaj również:

Czytnik nie tylko do czytania książek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *