6 sposobów, jak wgrać ebooki na Kindle

Często pojawia się pytanie, jak wgrać na Kindle ebooki nie zakupione w sklepie Amazon. Istnieje kilka sposobów aby to zrobić.jak wgrać ebooki na Kindle

Jeśli wymieniamy Kindle na nowy model, problemu nie ma, ponieważ wszystkie ebooki znajdują się na koncie Amazon. Kiedy jednak kupujemy go po raz pierwszy, możemy chcieć aby posiadane przez nas pozycje znalazły się na nowym czytniku.

Oto sześć sposobów na wgranie ebooków na czytnik Kindle:

1. The Cloud – Chmura, choć Amazon nie używa tego określenia. Wszystkie książki, jakie zostały wgrane na Kindle widoczne są na indywidualnym koncie, które posiada każdy użytkownik i urządzenie. Wystarczy, że pobierzemy ebooka z sekcji „wszystkie” i już będziemy mogli cieszyć się lekturą.

2. Calibre – To najpopularniejszy program do przetwarzania ebooków na rynku czytników. Służy do zarządzania biblioteką i konwersji ebooków. Z jego pozycji możemy także wgrywać e-książki na czytnik. Dzięki wtyczce mamy też możliwość usuwania DRM z ebooka i konwersję epub na mobi.

3. Send to Kindle Apps – Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby wysłać dokumenty, pliki PDF i książki nie od Amazona do Kindle. Z aplikacji do wysyłania danych do Kindle można wysyłać pliki z komputera lub urządzenia z systemem Android oraz artykuły, z poziomu przeglądarki internetowej. Zostaną one dostarczone bezprzewodowo do Kindle, dzięki czemu nie ma potrzeby używania kabla USB. Aplikacja współpracuje z następującymi formatami: DOC, DOCX, HTML, HTM, RTF, JPEG, MOBI, AZW, GIF, PNG, BMP i PDF.

4. E-mail – Działa w zasadzie tak samo jak „Send to Kindle Apps”, jednak za pomocą e-maila. Nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek, jedyna czynność do wykonania, to wysłanie ebooków mailem na czytnik. Aplikacja współpracuje z tymi samymi formatami wymienionymi powyżej. Jeśli dodamy „convert” w temacie e-maila dla plików PDF, zostaną one przekonwertowane do formatu Kindle, który działa tak samo skutecznie jak reflow.

5. Wgrywanie poprzez USB – Jeśli jesteś właścicielem urządzenia Kindle masz możliwość pobrania wszystkich zakupionych książek bezpośrednio z konta Amazon. Jednak jeśli nie dysponujemy aktualnie łącznością wi-fi, możemy wgrać ebooki z komputera na Kindle za pomocą kabla USB.

6. Przeglądarka internetowa – Innym sposobem, by wgrać na Kindle ebooki nie pochodzące od Amazonu, jest przeglądarka internetowa. Można je pobrać w formatach MOBI, AZW, ChRL oraz TXT bezpośrednio do Kindle z wielu bezpłatnych stron internetowych i witryn, które oferują darmowe ebooki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *