5 powodów by podarować mamie WIĘCEJ niż książkę!

Dzień Matki tuż tuż, a Ty wciąż zastanawiasz się nad idealnym prezentem. W ubiegłym roku była to książka? W tym roku cała biblioteka!

podaruj_mamie_więcej_niż_książkę_czytio

Matka jest zwykle jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że w dniu jej święta pragniemy podarować jej coś wyjątkowego. Czekoladki i kwiaty – nawet najpiękniejsze, z roku na rok tracą swój czar. Jeśli więc Twoja Mama należy do osób lubujących się w literaturze, a książka zwykle była dobą, acz wysłużoną już koncepcją, sprawdź nasze propozycje.

Teraz możesz dać jej dużo więcej niż książkę. Oto pięć powodów, by podarować jej czytnik ebooków:

 

lekkośćMamy zwykle bywają zabiegane. Niezależnie od wieku i liczności ich pociech. Wbrew pozorom, na głowie mają więcej niż każdy normalny człowiek. Należy im się chwila wytchnienia, w tych krótkich momentach, które mają tylko dla siebie.

Większość czytników jest niewielka i lekka, dzięki czemu, można mieć je zawsze przy sobie; w domu, pracy, komunikacji miejskiej i podczas podróży. Imponująca kolekcja tradycyjnych, papierowych książek daje wiele satysfakcji, ale noszenie jej wszędzie ze sobą może być trudne. Czytnik pozwala włożyć całą bibliotekę książek elektronicznych w kieszeni lub torebki. Do tego specjalnie dostosowany ekran oraz podświetlenie umożliwiają czytanie w każdych warunkach, zarówno w bardzo intensywnym świetle słonecznym, jak i w wyjątkowo ciemnym pomieszczeniu. Dzięki lekkości urządzenia, łatwo je również obsłużyć jedną ręką.

 

niezależnie od wiekuZwłaszcza te Mamy, których pociechy są lub mogłyby same być już rodzicami, mogą mieć obiekcje przed posiadaniem nowych gadżetów elektronicznych. Należy jednak zwrócić uwagę, że czytnik to nie to samo, co najnowszy smartfon lub tablet.

Czytniki książek elektronicznych, mimo zaawansowanej technologii wykonania, są urządzeniami maksymalnie prostymi w użytkowaniu. Wszelkie ich funkcje, mają przede wszystkim służyć wygodnemu czytaniu; stąd też nie są tworzone do odtwarzania multimediów, czy przeglądania portali społecznościowych. Ich interfejs jest zwykle intuicyjny i uproszczony do tego stopnia, że od włączenia go do zatopienia się w lekturze, mogą nas dzielić jedynie dwa-trzy kliknięcia.

 

w parze z nawykamiByć może Twoja Mama jest osobą, która lubi notować i zaznaczać wybrane fragmenty książek. Bez obaw, nie wyklucza jej to z grona zadowolonych użytkowników czytników ebooków. Wręcz przeciwnie!

Czytnik oferuje wszystkie te opcje, bez potrzeby niszczenia publikacji pisakiem, czy zaginania rogów. Większość z nich umożliwia tworzenie notatek słownych, odręcznych oraz zakładek na wybranych stronach. Ponadto dzięki lupce oraz interaktywnym spisom treści, wyszukiwanie wybranych treści przestaje być problematyczne. Obecnie wiele czytników wyposażonych zostaje w dotykowe ekrany, które są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Dzięki wbudowanej przeglądarce oraz słownikom, w które wyposażone są niemal wszystkie nowsze modele, łatwo wyszukać definicje słów, zarówno w języku polskim, jak i w językach obcych.

 

nioceniony komfort czytania

Niedoskonały wzrok, czy indywidualne preferencje już nigdy nie będą problemem. Tradycyjnej książki nie jesteśmy w stanie dopasować do własnych potrzeb, czytnik – jak najbardziej!

Większość czytników jest standardowo wyposażona w wiele rodzajów krojów pisma, możliwość powiększenia i pomniejszenia tekstu, a także odstępów między wersami. Urządzenia czytające pliki PDF, umożliwiają zwykle przybliżanie i oddalanie fragmentów stron. Większość nowych modeli posiada również wbudowane podświetlenie, które jest nieszkodliwe dla oczu. Osobom mającym problemy ze wzrokiem polecane są szczególnie czytniki ośmiocalowe, gdyż ich większy ekran mieści większą ilość tekstu na jedną stronę, co z kolei daje nam możliwość ustawienia większej czcionki, bez konieczności zbyt częstego zmieniania stron (sprawdź też: porównanie czytników 8 calowych)

 

promocje

Z okazji Dnia Matki, sklep Czytio.pl obniżył ceny dwóch czytników, które powinny przypaść do gustu Mamom! Tylko od wtorku 24.05.16r. do niedzieli 29.05.16r. unikalny PocketBook Ultra Limited Edition w cenie promocyjnej za jedyne 546zł, natomiast stylowy PocketBook Sense z etui KENZO za 469zł.podaruj mamie więcej niż książkę czytio

Sprawdź również:

Najlepszy prezent dla taty – czytelnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *